Dane telefoniczne

(+48) 500 010 700
(+48) 505 056 862 (porady płatne)
przychodnia@nzozlomianki.pl
rejestracja@nzozlomianki.pl

Adres

ul. Warszawska 31
05-092, Łomianki

Rejestracja

Dermatolog Łomianki (prywatnie i na NFZ)

Dermatologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny zajmująca schorzeniami skóry, włosów i paznokci. Dermatologia kliniczna koncentruje się na diagnozowaniu oraz terapii chorób skóry, włosów i paznokci. Natomiast dyscypliną związaną z dermatologią jest wenerologia zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń przenoszonych drogą płciową.

Nowoczesne zdobycze medycyny estetycznej, kosmetologii, farmakologii, wirusologii, chirurgii estetycznej wykorzystuje dermatologia. Łomianki to miasto, w którym pacjenci korzystający z pomocy medycznej w naszej przychodni mogą liczyć na fachową pomoc w zakresie chorób skóry.

Kim jest dermatolog?

Lekarz dermatolog zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką chorób skóry, włosów oraz paznokci. Miejscem pracy dermatologa zwykle jest jego gabinet, a także specjalistyczny oddział szpitalny. W naszej przychodni czeka na pacjentów wysoko wyspecjalizowany lekarz dermatolog Łomianki zaś to jedno z miast, w którym mieszkańcy mogą znaleźć profesjonalną pomoc w zakresie chorób skóry bez czekania w długich kolejkach. U nas można skorzystać z wizyty prywatnej oraz refundowanej z NFZ.

Kiedy udać się do dermatologa?

Osoby zmagające się ze zmianami skórnymi o nieznanym i znanym pochodzeniu powinny odwiedzić gabinet dermatologiczny. Do dermatologa należy udać się również, gdy na skórze pojawiły się znamiona z nierównomiernie rozłożonym barwnikiem i w nieregularnym kształcie, w szczególności po okresie letnim. Na konsultację dermatologiczną trzeba się zgłosić również, gdy występuje bardzo intensywna praca gruczołów łojowych, nadmierne przetłuszczanie się włosów oraz łupież niedający usunąć się domowymi sposobami, a także, gdy występują owrzodzenia skóry, przebarwienia, swędzenie, przesuszenie w szczególności, gdy wcześniej skóra była gładka i promienna.

Jakimi chorobami zajmuje się dermatolog Łomianki?

Lekarz dermatolog leczy schorzenia skóry o różnej etiologii, między innymi: grzybicę skóry i paznokci stóp oraz rąk, łysienie plackowate, atopowe zapalenie skóry, trądzik, łuszczycę, łojotokowe zapalenie skóry, bielactwo, wszawicę, egzemę, nadmierną potliwość, świerzb, rumień, odleżyny, rozstępy, kurzajki i wiele innych dolegliwości. Z kolei dermatolog dziecięcy, zajmuje się diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką schorzeń u dzieci.

Jak wygląda konsultacja dermatologiczna?

Konsultacja dermatologiczna polega na wywiadzie z pacjentem, następnie badaniu polegającym na obejrzeniu miejsc zmienionych chorobowo często z wykorzystaniem specjalistycznego narzędzia diagnostycznego – dermatoskopu. Oprócz tego, w zależności od przypadku lekarz dobiera odpowiednie środki terapeutyczne. Nasza nowoczesna przychodnia dermatologiczna Łomianki, to miejsce, w którym pacjenci otrzymają fachową pomoc w zakresie diagnostyki i terapii schorzeń skóry, głowy oraz paznokci.

Share:

Rejestracja

Dane telefoniczne

(+48) 500 010 700
(+48) 505 056 862 (porady płatne)
przychodnia@nzozlomianki.pl
rejestracja@nzozlomianki.pl

Rejestracja

Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

usługi odpłatne

porady specjalistów, badania
Ikona

Pakiety i programy zdrowotne

zindywidualizawane pakiety usług, promocja i profilaktyka zdrowia.