Dane telefoniczne

(+48) 500 010 700
(+48) 505 056 862 (porady płatne)
przychodnia@nzozlomianki.pl
rejestracja@nzozlomianki.pl

Adres

ul. Warszawska 31
05-092, Łomianki

Rejestracja

Badania USG Łomianki

Ultrasonografia z użyciem tzw. efektu Dopplera to dziś złoty standard w diagnostyce żył oraz tętnic. Badanie służy ocenie naczyń krwionośnych, w jego ramach można wykryć nawet niewielkie zmiany chorobowe. Im wcześniej lekarz na nie natrafi, tym mniej inwazyjne leczenie może wdrożyć.

Doppler kończyn dolnych, tętnic szyjnych i kręgowych Łomianki

W naszej placówce przeprowadzamy badania USG z wykorzystaniem aparatu dopplerowskiego. Pacjenci mogą się zgłosić m.in. na badanie USG Doppler żył kończyn dolnych, tętnic trzewnych, szyjnych oraz kręgowych. Prócz tego do często wykonywanych badań należy echo serca z dopplerem.

Ośrodek odwiedzają kobiety spodziewające się dziecka. Oferujemy USG dopplerowskie ciąży, diagnostykę przydatną w ocenie przepływów łożyska oraz narządów płodu.

USG Doppler – na czym polega badanie Dopplera?

Diagnostyka bazująca na zjawisku Dopplera polega na przesyłaniu fali ultradźwiękowej, która odbija się od krwinek przepływających przez naczynia krwionośne. W trakcie swojej drogi fale zmieniają częstotliwość. Następnie zostają przetworzone na obraz części ciała poddanej badaniu.

Dopplerowskie USG naczyń wymaga specjalnej głowicy. To nieinwazyjne, bezbolesne badanie, do którego w większości przypadków nie trzeba się przygotowywać. Wyjątek stanowią badania przez powłoki brzuszne, w tym badanie naczyń biodrowych, tętnic nerkowych, aorty brzusznej czy układu wrotnego. W takim przypadku należy się przygotować tak jak do USG jamy brzusznej. Dzień przed diagnostyką pacjent przechodzi na lekkostrawną dietę, a ok. 6 godzin wcześniej nie je, nie pije (poza niegazowaną wodą), nie żuje gumy ani nie pali papierosów.

W jakich przypadkach wykonuje się USG Doppler?

Na badanie Dopplera kieruje się osoby z podejrzeniem przewlekłej niewydolności żylnej. Schorzenie można wykryć, analizując stan zastawek żylnych oraz czas przepływu krwi. Przy ryzyku zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych diagnostyka dopplerowska to podstawowy krok. Należy ją przejść przy podejrzeniu nieprawidłowego przepływu krwi, żylaków, tętniaka etc.

Wśród niepokojących objawów mogących być wskazaniem do badania można wymienić między innymi lekooporne nadciśnienie, sinienie lub drętwienie rąk albo wrażenie pulsowania w jamie brzusznej. USG Doppler pozwoli sprawdzić przyczyny obrzęku, bólu bądź skurczów kończyn dolnych.

Doppler naczyń kończyn dolnych Łomianki

Do podstawowych badań tego rodzaju należy USG Doppler naczyń kończyn dolnych. Przechodzą je pacjenci z żylakami oraz chorobą zatorowo-zakrzepową.

Diagnostyka USG naczyń kończyn dolnych umożliwia wykrycie zaburzeń naczyń krwionośnych nóg. Pozwala je zbadać na wczesnym etapie, co ułatwia i skraca leczenie.

Doppler tętnic szyjnych i kręgowych

Na Doppler tętnic szyjnych oraz kręgowych kieruje się osoby uskarżające się między innymi na bóle czy zawroty głowy. Przesłanką może być też cukrzyca, podwyższone ciśnienie krwi albo rodzinne obciążenie zawałem serca bądź udarem mózgu. Kolejne wskazania to patologiczne szmery nad tętnicami szyjnymi oraz symptomy neurologiczne związane z niedokrwieniem ośrodkowego układu nerwowego.

Wśród przyczyn skierowania pacjenta na USG tętnic szyjnych można wymienić szumy w uszach, częste zamroczenia oraz omdlenia. Kilkuminutowa utrata wzroku, zaburzenia równowagi lub pamięci to również ważne powody, które powinny skłonić do badania.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Cennik publikowany jest tylko i wyłącznie w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zakład zastrzega sobie prawo do zmian powyższych cen.

Podziel się:
Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

usługi odpłatne

porady specjalistów, badania
Ikona

Pakiety i programy zdrowotne

zindywidualizawane pakiety usług, promocja i profilaktyka zdrowia.