ul. Warszawska 31 05-092, Łomianki

Dane telefoniczne

Wizyty NFZ (+48) 500 010 700
Porady płatne (+48) 505 056 862
Rehabilitacja (+48) 509 758 338

Zapraszamy do umawiania wizyt na poradę płatna

Fizjoterapia

Dla mieszkańców województwa mazowieckiego fizjoterapia Łomianki stanowi punkt na mapie, który można, a nawet należy odwiedzić. Poradnia rehabilitacyjna NZOZ Łomianki świadczy profesjonalne poradnictwo i leczenie po urazach, w chorobach zwyrodnieniowych stawów oraz schorzeniach kręgosłupa. Gwarantujemy rzetelną diagnostykę, dzięki której możliwa jest właściwa kwalifikacja pacjentów do zabiegów rehabilitacyjnych. Wszystkie zabiegi wykonuje wykwalifikowana kadra medyczna. Fizjoterapeuta skupia się na znalezieniu i usunięciu przyczyny schorzenia, a nie na chwilowym uwolnieniu od objawów. Pacjenci otrzymują szczegółowe porady w zakresie błędów i wad postawy, a zalecenia mogą wdrożyć w codziennym życiu.

Fizjoterapia, pourazowa w NZOZ Łomianki – zakres usług

Zgłaszając się do placówki medycznej NZOZ Łomianki, możesz skorzystać z szerokiej gamy zabiegów fizjoterapeutycznych. Odpowiedni dobór metod rehabilitacyjnych jest przeprowadzany indywidualnie. Oferujemy przede wszystkim zabiegi kinezy- i fizykoterapii. W razie potrzeby wdrażamy także inne terapie oraz zabiegi mające na celu wspomaganie rehabilitacji, na przykład Kinesiology Taping, techniki rozluźniające i relaksacyjne, masaże i falę uderzeniową. Ponadto służymy swoją wiedzą w pomocy przy doborze potrzebnego zaopatrzenia ortopedycznego i udzielamy instruktażu ćwiczeń do wykonywania w domu.

Poradnia rehabilitacyjna, fizjoterapeutyczna w Łomiankach – wsparcie terapii

W naszej placówce rehabilitacyjnej stosujemy bezpieczne, dobrze tolerowane i efektywne klinicznie formy terapii. Zależnie od diagnozowanego przypadku stanowią one zarówno indywidualne formy leczenia, jak i uzupełnienie rehabilitacji w korygowaniu postawy ciała.

Kinesiology Taping

Kinesiology Taping to specjalna forma plastrowania, która prawie natychmiast wpływa na właściwe napięcie mięśniowe zmniejszając towarzyszące dolegliwości bólowe związanych między innymi z urazami i zwyrodnieniami stawów lub kręgosłupa. Stanowi doskonałą formę wsparcia dla leczenia przeciwbólowego. Ponieważ poprawia stabilizację i krążenie w tkankach, przedłuża efekty między innymi masażu, ćwiczeń albo terapii manualnej, pomaga odzyskać najbardziej zbliżony do fizjologicznego ruch w poszczególnych segmentach ciała.

Zastosowanie Kinesiology Taping: bóle kręgosłupa (zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia, przeciążenia), bóle kręgosłupa podczas ciąży, bóle ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty/golfisty, bóle stawów (bark, łokieć, kolano), kontuzje, przeciążenia.

Fala uderzeniowa

NFZ Łomianki dysponuje zaawansowaną aparaturą medyczną, oferujemy nowoczesne zabiegi falą uderzeniową. Poprawiają one stan pacjenta z różnymi schorzeniami. Główne zadanie fali uderzeniowej stanowi działanie przeciwbólowe, zmniejszenie napięcia mięśni, a także stymulacja krążenia, która przyspiesza procesy regeneracyjne oraz relaksacyjne. Zależnie od schorzenia wykonujemy serię 3-5 zabiegów w odstępach od 3 do 10 dni. Czas pojedynczego zabiegu wynosi od 5 do 10 minut.

Zastosowanie fali uderzeniowej: ból ścięgna Achillesa, ból w okolicy bioder, bóle barków, ból ścięgien rzepki (kolano skoczka), zapalenie nadkłykcia (łokieć tenisisty i golfisty), zespół mięśnia piszczelowego przedniego, punkty spustowe, bóle pięty (zapalenie powięzi podeszwowej stopy, ostrogi piętowe).

W przeciwieństwie do Kinesiology Taping fala uderzeniowa posiada pewne przeciwskazania do wykonywania zabiegu. To między innymi: zmiany nowotworowe, ciąża, zaburzenia krzepnięcia krwi, zmiany zakrzepowe, zaawansowana osteoporoza, ostre stany zapalne, infekcje oraz stany gorączkowe. Nie można stosować jej w miejscach wszczepienia implantów metalowych oraz elektrycznych. Zawsze o rodzaju zabiegu i jego formach decyduje nasz doświadczony personel medyczny.

Masaże Łomianki – fizjoterapia pod okiem profesjonalistów

Jedną z technik fizjoterapii stosowanej w NZOZ Łomianki jest mechanoterapia, czyli masaże lecznicze. Wykonujemy zarówno masaż klasyczny (kręgosłupa, kończyn, twarzy), jak i masaż specjalistyczny w przypadku określonych dolegliwości. Mechanoterapia specjalistyczna może być wykonywana między innymi sposobem segmentarnym, okołostawowym, łącznotkankowym lub izometrycznym. Ma działanie rozluźniające mięśnie, dlatego niweluje przykurcze i towarzyszące im dolegliwości bólowe. Jest zalecana także w przypadku obrzęków kończyn i niewydolności krążenia obwodowego.

Fizykoterapia NZF Łomianki – na czym polega?

W kwestii takiej jak zabiegi fizjoterapeutyczne Łomianki to dobra lokalizacja do skorzystania także z fizykoterapii. Wykorzystuje ona różne czynniki fizyczne do leczenia dolegliwości związanych z urazami, zwyrodnieniami oraz schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego. Fizykoterapia posiada przede wszystkim działanie przeciwbólowe, dlatego stanowi cenne wsparcie podczas rehabilitacji.

Dla osób, które interesuje profesjonalna fizykoterapia Łomianki stanowią dobre miejsce do wizyty w placówce NZOZ. Dostępne są tu zabiegi takie jak:

 • krioterapia miejscowa,
 • laseroterapia,
 • ultradźwięki,
 • pole magnetyczne,
 • elektroterapia (tens, prądy interferencyjne, elektrostymulacja, jonoforeza, prądy diadynamiczne, galwanizacja),
 • światłolecznictwo.

Kinezyterapia Łomianki – właściwości

Kinezyterapia to podstawowa metoda fizjoterapeutyczna, która ma na celu usunięcie lub ograniczenie niesprawności fizycznej. Kinezyterapia posiada pozytywny wpływ na stan zdrowia nie tylko zmienionego chorobowo miejsca, ale również ogólną kondycję całego organizmu.

W zakresie kinezyterapii w NZOZ Łomianki prowadzone są:

 • terapia manualna,
 • terapia metodą PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation),
 • gimnastyka lecznicza kręgosłupa i stawów obwodowych,
 • ćwiczenia w odciążeniu,
 • ćwiczenia indywidualnie dobrane do jednostki chorobowej.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zabiegowej. Oferujemy profesjonalną obsługę i miłą atmosferę.

wyślij zapytanie na adres email: rehabilitacja@nzozlomianki.pl lub zadzwoń tel. 509-758-338

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Cennik publikowany jest tylko i wyłącznie w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zakład zastrzega sobie prawo do zmian powyższych cen.

Podziel się:
Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Rehabilitacja

pakiety usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii