Przychodnia, Centrum medyczne w Łomiankach
Zmień wygląd
Rozmiar czcionki A- A A+
Ikona telefonu

Dane telefoniczne

Zapraszamy do umawiania wizyt na poradę płatną

Pulmonologia

Człowiek posiada wyspecjalizowany narząd umożliwiający wymianę gazową czyli oddychanie. Narządem tym są płuca.

Czy wiesz, że: powierzchnia wymiany gazowej płuc to około 100 m2. W ciągu doby wykonujemy około 20 000 cykli wdechów i wydechów zupełnie automatycznie. Średnio w ciągu 1 minuty wciągamy do płuc około 13 litrów powietrza. Płuca są narządem niezbędnym do życia. Kontaktują się one bez przerwy z powietrzem, którego jakość – zanieczyszczenia, wilgotność, temperatura mają wpływ na naszą kondycję. Choćby z tego powodu powinno wykonywać się okresowe badania płuc i układu oddechowego. Lekarzem specjalistą chorób układu oddechowego jest pulmonolog.

Lekarz pulmonolog zdiagnozuje stan wydolności twoich płuc, zaleci stosowną terapię i przekaże informacje dotyczące profilaktyki chorób układu oddechowego. Badanie płuc nie boli, nie wymaga specjalnego przygotowania, osłuchiwanie jest jedną z podstawowych metod diagnostycznych, które mogą być wspomagane, zgodnie z decyzją lekarza o badanie spirometryczne – czyli czynnościowe badanie cyklu oddechowego. Wnioski z przeprowadzonych badań pozwolą ustalić aktualny stan wydolności płuc oraz pozwolą na ewentualne wczesne wykrycie innych schorzeń np. kardiologicznych, laryngologicznych czy alergologicznych.

Daj swoim płucom szanse na oddech. Wykorzystaj możliwości diagnostyczne, terapeutyczne, wiedzę i umiejętności Zespołu Medycznego NZOZ Łomianki.

Podziel się:
Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Rehabilitacja

pakiety usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii