Przychodnia, Centrum medyczne w Łomiankach
Zmień wygląd
Rozmiar czcionki A- A A+
Ikona telefonu

Dane telefoniczne

Zapraszamy do umawiania wizyt na poradę płatną

Dermatologia

Lekarze nazywają skórę powłoką wspólną. Jest ona jednym z największych narządów ciała człowieka. Ma kilkuwarstwową budowę i pełni wiele funkcji niezwykle istotnych dla naszego funkcjonowania. Miedzy innymi jest mechaniczną osłoną ciała, pełni ważna funkcję termoregulacji, jest zaangażowana w gospodarkę witaminową i tłuszczową. Jej powierzchnia u dorosłego waha się od 1,5 m2 do 2 m2. Na skórze żyje ponad 1000 gatunków bakterii. Na przykład pot wydzielany przez gruczoły potowe jest bezwonny – zapach powstaje w wyniku reakcji z bakteriami powierzchni skóry.

Skóra podlega cały czas procesowi regeneracji. Co roku człowiek traci ok 4 kg naskórka. Choroby skóry od tych najpoważniejszych jak nowotwory skór – czerniak, po zmiany trądzikowe, są często uleczalne, zwłaszcza jeśli diagnoza zostanie dokonana szybko i kompetentnie. Lekarz zajmujący się chorobami skóry jest lekarz dermatolog.

Pamiętajmy, że skóra często jest zewnętrznym obrazem wewnętrznych dolegliwości. Jej profesjonalna obserwacja pozwala na szybszą diagnozę dolegliwości chorobowych z różnych obszarów i narządów naszego ciała. Badanie skóry jest bezbolesne. W razie potrzeby lekarz może wykorzystać specjalistyczne narzędzia do obserwacji skóry – dermatoskop, a zebrane od Ciebie informacje pozwolą na szybkie postawienie diagnozy i włączenie odpowiedniego leczenia.

Pozwól się zbadać – Zespól Medyczny NZOZ Łomianki dołoży wszelkich starań by rozwiać Twoje wątpliwości w zakresie stanu zdrowia lub szybko dokonać odpowiednich badań i działań dla poprawy stanu zdrowia. Zaufaj nam – chcemy patrzeć na Twoją skórę i wspierać Twoje zdrowie.

Podziel się:
Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Rehabilitacja

pakiety usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii