Przychodnia, Centrum medyczne w Łomiankach
Zmień wygląd
Rozmiar czcionki A- A A+
Ikona telefonu

Dane telefoniczne

Zapraszamy do umawiania wizyt na poradę płatną

Prof. dr hab.n.med. Joanna Domagała – Kulawik

Specjalista chorób płuc. Pracownik naukowy Uniwersytetów i Wyższych Szkół Medycznych, autorka publikacji w specjalistycznej prasie naukowej.

Czym zajmuje się pulmonolog?

Główne zadanie lekarza pulmonologa to diagnoza,  leczenie oraz profilaktyka  schorzeń układu oddechowego.

Kiedy warto udać się do specjalisty?

Do pulmonologa powinny zgłaszać się wszystkie osoby, które zmagają się z niewyjaśnionymi dolegliwościami układu oddechowego. Może być to na przykład:

  • długo występujący kaszel albo świszczący oddech,
  • ale również nieprzyjemny ucisk w klatce piersiowej, któremu towarzyszą duszności, zaburzenia oddychania (przyspieszony lub spowolniony, spłycony lub pogłębiony oddech),
  • z pomocy specjalisty warto skorzystać także w sytuacji, gdy pacjent posiada kłopoty z oddechem przy stosunkowo niewielkiej aktywności fizycznej,
  • na kontrolę lekarską powinny zgłosić się jednak również osoby palące papierosy, po urazach klatki piersiowej, doświadczające częstych nawrotów infekcji dróg oddechowych czy z powikłaniami po COVID.

Jak przygotować się do wizyty u pulmonologa?

Ponieważ wizyta u pulmonologa nie wymaga specjalnego przygotowania, tym bardziej nie warto odkładać jej na później. Do gabinetu lekarskiego warto zabrać ze sobą pełną dokumentację medyczną, w tym historią choroby i aktualnymi wynikami badań – jeśli zostały wcześniej wykonane. Przygotować listę leków przyjmowanych w chorobach przewlekłych układu oddechowego i krążenia.

Podziel się:
Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Rehabilitacja

pakiety usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii