ul. Warszawska 31 05-092, Łomianki

Dane telefoniczne

Wizyty NFZ (+48) 500 010 700
Porady płatne (+48) 505 056 862
Rehabilitacja (+48) 509 758 338

Zapraszamy do umawiania wizyt na poradę płatna

Internista Łomianki

Internista

Interna to nazwa działu medycyny zajmującej się diagnostyką i leczeniem chorób narządów wewnętrznych występujących u pacjentów dorosłych. Pojęcie to pochodzi od słowa łacińskiego internus oznaczającego wewnętrzny i odnosi się do medycyny skoncentrowanej na chorobach wewnętrznych.

W naszej przychodni w Łomiankach pacjenci znajdą fachową pomoc wysoko wykwalifikowanego internisty, czyli lekarza chorób wewnętrznych. Dysponuje on bogatym doświadczeniem w zakresie leczenia chorób narządów wewnętrznych oraz doboru skutecznych i nowoczesnych środków leczniczych.

Lekarz internista czym się zajmuje?

Internista to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób wewnętrznych. Internista dysponuje szeroką wiedzą ogólną na temat anatomii oraz fizjologii człowieka i zajmuje się leczeniem chorób z różnych układów. Należą do nich między innymi schorzenia układów: krążenia, pokarmowego, nerwowego, kostno-stawowego, oddechowego, wewnątrzwydzielniczego, a także dolegliwości metaboliczne.

Najprościej mówiąc internista to lekarz chorób wewnętrznych, który dzięki wnikliwej diagnostyce, analizie wyników badań i szczegółowym wywiadzie dobiera odpowiednie środki terapeutyczne dla pacjenta. Ponadto internista wypisuje recepty, zleca rehabilitację i kieruje do odpowiednich specjalistów celem dalszej diagnostyki oraz leczenia.

Kiedy udać się do internisty?

Do lekarza chorób wewnętrznych należy zgłosić się, gdy wystąpią dolegliwości ze strony dowolnego narządu, układu i gdy poczucie dyskomfortu zdrowotnego utrzymuje się lub narasta.

Konieczna jest również wizyta internistyczna, gdy występują nawracające i częste migreny, bóle głowy oraz kręgosłupa, bóle kostno-stawowe, przedłużające się osłabienie organizmu, drętwienie kończyn, gdy pojawi się obecność krwi w kale lub w moczu oraz częste krwawienie z nosa, a także inne niepokojące dolegliwości o nieznanej etiologii. W powyższych przypadkach wizyta internistyczna okazuje się niezbędna w celu wykluczenia lub potwierdzenia schorzeń, ich skutecznego leczenia oraz zahamowania ich dalszego rozwoju.

Podziel się:

Rejestracja

Dane telefoniczne

Wizyty NFZ (+48) 500 010 700
Porady płatne (+48) 505 056 862
Rehabilitacja (+48) 509 758 338

Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Rehabilitacja

pakiety usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii