Przychodnia, Centrum medyczne w Łomiankach
Zmień wygląd
Rozmiar czcionki A- A A+
Ikona telefonu

Dane telefoniczne

Zapraszamy do umawiania wizyt na poradę płatną

Pediatra Łomianki - Dr Magdalena Michalak

Doktor Magdalena Michalak jest lekarką pediatrą zajmującą się prawidłowym rozwojem dzieci aż do ukończenia przez nie osiemnastego roku życia. Przyjmuje pacjentów w naszym Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łomiankach. Na wizytę do pediatry w Łomiankach można umówić się telefonicznie, za pomocą wiadomości e-mail lub za pośrednictwem naszej strony internetowej w przypadku wizyt komercyjnych.

Czym zajmuje się lekarz pediatra?

Lekarz pediatra zajmuje się różnego rodzaju chorobami występującymi u dzieci, a także kontrolowaniem ich prawidłowego rozwoju, profilaktyką. Warto przy tym wspomnieć, że pediatra NFZ jest jednym z pierwszych specjalistów, do którego zgłaszają się rodzice podejrzewający wystąpienie schorzenie u dziecka lub chcący zadbać o odpowiednie badania kontrolne.

Kiedy udać się z dzieckiem do pediatry?

Do pediatry warto udać się przede wszystkim wtedy, gdy u dziecka pojawią się niepokojące objawy. Najczęściej są to wymioty, gorączka, kaszel, osowiałość, biegunki, obolały brzuch, brak apetytu czy nadmierna płaczliwość. Należy jednak wspomnieć, że w przypadku każdego pacjenta objawy mogą być inne, dlatego niezwykle ważna okazuje się obserwacja dziecka oraz wizyta u pediatry NFZ lub prywatnego w razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka.

Jakie są wskazania do konsultacji pediatrycznej?

Wskazaniem do konsultacji pediatrycznej może być zarówno profilaktyka, czyli badania kontrolne, jak i kontynuacja leczenia czy konieczność postawienia diagnozy. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku małych dzieci rozpoznanie różnego rodzaju objawów czy uzyskanie informacji o dolegliwościach od dziecka bywa trudne, dlatego niezwykle ważne okazują się obserwacje rodziców.

Cechy dobrego pediatry

Jako że praca pediatry polega przede wszystkim na kontakcie z dziećmi, bardzo istotne okazują się umiejętności nawiązywania z nimi kontaktu oraz skutecznego uspokajania. Oprócz tego ważną zaletą staje się umiejętne przeprowadzenie wywiadu z małym pacjentem w taki sposób, aby jak najlepiej opisał swoje objawy.

Podziel się:
Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Rehabilitacja

pakiety usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii