Przychodnia, Centrum medyczne w Łomiankach
Zmień wygląd
Rozmiar czcionki A- A A+
Ikona telefonu

Dane telefoniczne

Zapraszamy do umawiania wizyt na poradę płatną

Kardiolog Łomianki - Dr Agata Popielarz-Grygalewicz

Doktor Agata Popielarz-Grygalewicz jest specjalistką w zakresie kardiologii – zajmuje się pacjentami, u których istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia problemów związanych z prawidłową pracą układu sercowo-naczyniowego. Po wcześniejszym umówieniu się wizyta u lekarza odbywa się w naszym Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łomiankach.

Kim jest kardiolog?

Kardiolog to specjalista z zakresu wad oraz chorób dotyczących układu sercowo-naczyniowego. Dzięki przeprowadzanym podczas wizyty badaniom możliwe staje się wykrycie poszczególnych schorzeń i w zależności od przypadku każdego pacjenta wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Czym zajmuje się kardiolog?

Podczas wizyty kardiolog w Łomiankach, doktor Agata Popielarz-Grygalewicz, zajmuje się diagnozą, leczeniem oraz profilaktyką schorzeń lub wad pojawiających się w zakresie układu sercowo-naczyniowego. Oprócz wad wrodzonych kardiolog diagnozuje i leczy również takie choroby jak między innymi zaburzenia ciśnienia, arytmia, choroby wieńcowe.

Kiedy warto udać się do kardiologa?

Oprócz uzyskania skierowania od innego lekarza do kardiologa warto udać się wtedy, gdy pojawiają się różne niepokojące objawy takie jak między innymi kołatania serca, uczucia duszności szczególnie podczas wysiłku, a także chroniczne zmęczenia mimo normalnego rytmu snu czuwania i wysiłku. Ważnym powodem do wizyty u kardiologa okazują się również nagłe uderzenia gorąca oraz nieprawidłowy puls. Warto jednak pamiętać, że w przypadku każdego pacjenta objawy różnych schorzeń mogą być inne. Dlatego też niezwykle istotna okazuje się profilaktyka i regularne wizyty kontrolne.

Jak przygotować się do wizyty u kardiologa?

Po umówieniu się na wizytę u kardiologa warto wcześniej zastanowić się i ewentualnie zapisać, z jakiego powodu zdecydowaliśmy się na badania oraz jaki styl życia prowadzimy. Warto również przypomnieć sobie wszystkie przyjmowane obecnie leki, przebyte dawniej choroby i ewentualne zabiegi czy operacje. W przypadku takiego lekarza jak kardiolog Łomianki są miejscem, w którym zapewniamy pacjentom dogodne godziny pracy przychodni, co ułatwia przygotowanie się do wizyty.

Kardiolog – jak wygląda wizyta?

Podczas pierwszej wizyty kardiolog przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, a także wykonuje wszystkie niezbędne badania. Dalsze działania i ewentualne wdrożenie leczenia lub skierowanie do innego specjalisty zależą od konkretnego przypadku każdego pacjenta.

Podziel się:
Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Rehabilitacja

pakiety usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii