Chirurg naczyniowy Łomianki - dr Adam Lewszuk | NZOZ Łomianki

Dane telefoniczne

(+48) 500 010 700
(+48) 505 056 862 (porady płatne)
przychodnia@nzozlomianki.pl
rejestracja@nzozlomianki.pl

Adres

ul. Warszawska 31
05-092, Łomianki

Rejestracja

Chirurg naczyniowy Łomianki - dr Adam Lewszuk

Dla osób mieszkających w powiecie warszawskim zachodnim, które interesuje zaufany chirurg naczyniowy Łomianki to dobra lokalizacja, by umówić wizytę u dr Adama Lewszuka. Specjalista przyjmuje pacjentów wymagających diagnozy lub leczenia w kwestii chorób i dolegliwości układu krwionośnego i limfatycznego.

Jakimi schorzeniami zajmuje się chirurg naczyniowy?

Łomianki to miejscowość, w której możliwe jest zgłoszenie się z wieloma różnymi dolegliwościami. Dotyczą one zarówno chorób przewlekłych, takich jak miażdżyca i stopa cukrzycowa, jak i chorób układu krążenia w fazie ostrej. Odpowiednio wczesna diagnoza zwężeń i niedrożności tętnic pozwala wykluczyć niebezpieczne konsekwencje zdrowotne, na przykład udar. Chirurg naczyniowy bada także tętniaki i nowotwory układu naczyniowego.

Kiedy zgłosić się do chirurga naczyniowego?

Wizytę u specjalisty takiego jak chirurg naczyniowy powinny umówić osoby, które zaobserwowały na swoich nogach żylaki lub pajączki. Podobnie na należy bagatelizować drętwienia kończyn z niewiadomych przyczyn. Oprócz charakterystycznego mrowienia można zaobserwować wtedy zasinienia skóry miejscowe obniżenie temperatury, które oznaczają niski przepływ krwi w obrębie danej kończyny. Kolejny powód do wizyty u chirurga naczyniowego to odczuwanie bólu w klatce piersiowej na wysokości mostka. Należy wykluczyć wtedy zator tętnicy płucnej.

Jakie badania i zabiegi wykonuje chirurg naczyniowy?

Chirurgia naczyniowa to nie tylko zabiegi i operacje, ale przede wszystkim zaawansowana diagnostyka. Najpopularniejsze badanie w tej dziedzinie to USG tak zwany doppler naczyniowy, który może dotyczyć zarówno kończyn górnych i dolnych, jak i tętnic szyjnych oraz kręgowych czy tętnic trzewnych. Polega on na wykonaniu USG naczyń krwionośnych, co pozwala na weryfikację prawidłowości przepływu krwi i wykrycie ewentualnych zwężeń oraz zakrzepów. Coraz częściej w chirurgii naczyniowej wykorzystywana jest także tomografia komputerowa. Specjalista może w ten sposób szybciej i dokładniej poznać zmiany w układzie naczyniowym potencjalnie zagrażające życiu lub zdrowiu pacjenta.

Share:

Rejestracja

Dane telefoniczne

(+48) 500 010 700
(+48) 505 056 862 (porady płatne)
przychodnia@nzozlomianki.pl
rejestracja@nzozlomianki.pl

Rejestracja

Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Pakiety i programy zdrowotne

zindywidualizawane pakiety usług, promocja i profilaktyka zdrowia.