ul. Warszawska 31 05-092, Łomianki

Dane telefoniczne

Wizyty NFZ (+48) 500 010 700
Porady płatne (+48) 505 056 862
Rehabilitacja (+48) 509 758 338

Zapraszamy do umawiania wizyt na poradę płatna

Pulmonolog Łomianki - dr n. med Adam Białas

Pulmonologia

Dla osób, które poszukują specjalisty takiego jak pulmonolog Łomianki to dobra lokalizacja do wizyty w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, gdzie przyjmuje dr hab. n. med Adam Białas. Lekarz specjalizujący się w chorobach układu oddechowego przeprowadza rzetelne diagnozy i wdraża odpowiednie leczenie rozpoznanych jednostek chorobowych.

Czym zajmuje się pulmonolog?

Główne zadanie lekarza pulmonologa to diagnoza, leczenie oraz profilaktyka chorób układu oddechowego. W celu dokładnego rozpoznania choroby taki specjalista może kierować na dalsze badania, takie jak spirometria, RTG lub tomografia klatki piersiowej, a także USG jamy brzusznej czy badanie krwi i moczu. Dokładny przebieg diagnostyczny różni się w zależności od objawów zgłaszanych przez pacjenta i dostarczonej przez niego historii chorobowej.

Jakimi chorobami zajmuje się pulmonolog?

Wśród chorób najczęściej diagnozowanych i leczonych przez pulmonologa można wymienić zarówno choroby zakaźne, takie jak zapalenie płuc i oskrzeli czy gruźlica, jak i choroby genetyczne, na przykład mukowiscydozę. Pulmonolog leczy także przewlekłe choroby dróg oddechowych, między innymi przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, astmę oskrzelową, raka płuc, obturacyjny bezdech senny. Niesie pomoc osobom, u których problemy z oddychaniem wynikają z doznanych urazów, na przykład odma płucna.

Kiedy warto udać się do specjalisty?

Do pulmonologa powinny zgłaszać się wszystkie osoby, które zmagają się z niewyjaśnionymi dolegliwościami układu oddechowego. Może być to na przykład długo występujący kaszel albo świszczący oddech, ale również nieprzyjemny ucisk w klatce piersiowej, któremu towarzyszą duszności. Z pomocy specjalisty warto skorzystać także w sytuacji, gdy pacjent posiada kłopoty ze złapaniem tchu przy stosunkowo niewielkiej aktywności fizycznej. Na kontrolę lekarską powinny zgłosić się jednak również osoby palące papierosy, po urazach klatki piersiowej, doświadczające częstych nawrotów infekcji dróg oddechowych czy z powikłaniami po COVID.

Jak przebiega wizyta u pulmonologa?

W gabinecie lekarza pulmonologa przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, a także wykonuje się badanie osłuchowe. Na podstawie uzyskanych informacji pulmonolog może zdecydować o skierowaniu pacjenta na dalsze badania, zabieg chirurgiczny lub leczenie sanatoryjne.

Jak przygotować się do wizyty u pulmonologa?

Ponieważ wizyta u pulmonologa nie wymaga specjalnego przygotowania, tym bardziej nie warto odkładać jej na później. Do gabinetu lekarskiego warto zabrać ze sobą pełną dokumentację medyczną, w tym historią choroby i aktualnymi wynikami badań – jeśli zostały wcześniej wykonane.

Podziel się:

Rejestracja

Dane telefoniczne

Wizyty NFZ (+48) 500 010 700
Porady płatne (+48) 505 056 862
Rehabilitacja (+48) 509 758 338

Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Rehabilitacja

pakiety usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii