ul. Warszawska 31 05-092, Łomianki

Dane telefoniczne

Wizyty NFZ (+48) 500 010 700
Porady płatne (+48) 505 056 862
Rehabilitacja (+48) 509 758 338

Zapraszamy do umawiania wizyt na poradę płatna

Alergolog Łomianki

Alergolog

Alergia w ostatnich latach jest uważana za jedną z bardzo często występujących chorób, która negatywnie wpływa na jakość życia chorujących na nią osób. Dlatego też alergolog przyjmujący pacjentów w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łomiankach podczas wizyty wykonuje badania pozwalające określić, na co uczulony jest dany pacjent, a także dobiera odpowiednie leki. Warto wspomnieć, że do naszej przychodni alergologicznej można umówić się zarówno telefonicznie, jak i za pośrednictwem internetu.

Czym zajmuje się alergolog?

Alergolog dla dorosłych oraz alergolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób wynikających z różnego rodzaju alergenów. Najczęściej wyróżnia się alergie wziewne, czyli takie, w których wdychamy alergeny pokarmowe, kontaktowe lub będące efektem stosowanych leków. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że alergia może pojawić się zarówno we wczesnym wieku dziecięcym, jak i dopiero po osiągnięciu pełnoletności. Dlatego w naszej przychodni przyjmuje alergolog dziecięcy NFZ i alergolog dla dorosłych, również na NFZ lub prywatnie.

Kiedy udać się do alergologa?

Do alergologa na NFZ lub prywatnie warto udać się wtedy, kiedy wystąpią objawy mogące wskazywać na pojawienie się reakcji alergicznej. Najczęściej są to katar, nieżyt nosa, łzawienie oczu, drapanie w gardle, duszności oraz występująca na ciele wysypka. Warto jednak pamiętać o tym, że każda osoba może wykazywać nieco inne objawy alergii – w przypadku alergii pokarmowych mogą to być nawet nudności czy biegunka. Z tego też powodu dobrym pomysłem okazuje się konsultacja z alergologiem NFZ albo prywatnie w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów mogących wskazywać na alergię.

Jakie są przyczyny alergii?

Alergologia jest dziedziną medycyny, która wciąż się rozwija. Coraz większa ilość substancji uczulających w naszym otoczeniu, zanieczyszczenie powietrza częściej wywołują reakcje uczuleniowe. Mimo to najczęściej obronna reakcja organizmu pojawia się po spożyciu jedzenia, na które dany pacjent jest uczulony, w okresie pylenia czy po kontakcie z uczulającym kosmetykiem lub zwierzęciem.

Nie bez znaczenia okazują się również reakcje krzyżowe. Alergie krzyżowe to reakcje alergiczne wywoływane przez alergeny o podobnej budowie. Najpierw w efekcie kontaktu z określonym alergenem dochodzi do aktywowania układu immunologicznego i syntezy specyficznych przeciwciał klasy IgE. Potem te specyficzne przeciwciała mogą rozpoznać i połączyć się z innym alergenem, o zbliżonej budowie. W ten sposób rozwija się alergia krzyżowa. Dla tego typu alergii charakterystyczne jest występowanie alergii zarówno na alergeny wziewne, kontaktowe, jak i pokarmowe. Z tego tez powodu niezwykle ważna okazuje się samodzielna obserwacja organizmu, wykonanie specjalnych testów u alergologa oraz zapisywanie objawów pojawiających się po spożyciu danej potrawy czy skorzystaniu z kosmetyku.

Podziel się:

Rejestracja

Dane telefoniczne

Wizyty NFZ (+48) 500 010 700
Porady płatne (+48) 505 056 862
Rehabilitacja (+48) 509 758 338

Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

Rehabilitacja

pakiety usług z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii