Dane telefoniczne

(+48) 500 010 700
(+48) 505 056 862 (porady płatne)
przychodnia@nzozlomianki.pl
rejestracja@nzozlomianki.pl

Adres

ul. Warszawska 31
05-092, Łomianki

Rejestracja

Uwaga krwiodawcy – potrzebna krew!

Czy wiesz, że oddawanie krwi jest bezpieczne?

W tym momencie, ktoś właśnie potrzebuje krwi, która może uratować mu zdrowie i życie!

Pandemia koronawirusa nie zmniejszyła zapotrzebowania na krew, wręcz przeciwnie. Banki krwi nigdy nie są pełne a krwi nieustannie brakuje. Wielu krwiodawców zrezygnowało z oddawania krwi, jest to spowodowane obawą o to czy są zdrowi oraz strach przed wizytą w placówkach medycznych. Centra krwiodawstwa przeprowadzają wywiad z każdym krwiodawcą w celu wykrycia ewentualnego ryzyka zakażenia, teraz obejmują one także pytania związane z odbytymi niedawno podróżami, ewentualnym kontaktem z osobami zakażonymi lub czy osoba zgłaszająca się do oddania krwi nie powinna przechodzić domowej kwarantanny.

W każdym miejscu poboru krwi zorganizowana jest dodatkowo śluza bezpieczeństwa, w której następuje zdezynfekowanie rąk, założenie maseczki i pomiar temperatury, dlatego oddawanie krwi jest nadal bezpieczne.

Oddać krew może każda zdrowa osoba, pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Należy spełnić kilka warunków:

– Krwiodawca musi ważyć minumum 50 kg
– Krwiodawca musi być zdrowy
– Krew nie może zostać pobrana od kobiet w ciąży, mam karmiących, osób z gorączką, schorzeniami przewlekłymi lub niedoborami odporności.

Sprawdźcie gdzie możecie oddać krew: https://www.rckik-warszawa.com.pl/oddzia%C5%82y-terenowe-rc…https://www.rckik-warszawa.com.pl/oddzia%C5%82y-terenowe-rckik-w-warszawie.html?fbclid=IwAR0IQskk-FYxhL2le9mPgrbl7qWDWKgQG2pSEZ7PHmiayC5OTuxP8YBbQ4k

Podziel się:
Ikona
usługi w ramach kontraktu z

Narodowym Funduszem Zdrowia

Ikona

usługi odpłatne

porady specjalistów, badania
Ikona

Pakiety i programy zdrowotne

zindywidualizawane pakiety usług, promocja i profilaktyka zdrowia.