Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.
W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.
WSKAZANIA DO ZABIEGU I OBSZAR DZIAŁANIA
Osocze możemy wykorzystać w różnych okolicach ciała – wszędzie tam gdzie, gdzie chcemy uzyskać poprawę jakości, gęstości, odżywienia, odmłodzenia skóry.
ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM
Co najmniej 2 dni przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew oraz aspirynę, ponieważ zwiększają one krwawienie po iniekcji. W dniu zabiegu należy pić dużo wody, co zwiększy dostęp do naczyń krwionośnych.
W celu otrzymania osocza konieczne jest pobranie od pacjenta jego własnej krwi bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy. Pacjent nie musi być na czczo. Następnie krew poddaje się wirowaniu. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym przez pierwszą dobę nie wolno korzystać z saun, solarium ani opalać się na świeżym powietrzu. Do dwóch tygodni po zabiegu nie można wykonywać innych zabiegów kosmetycznych na tym samym obszarze skóry. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, opuchnięta i tkliwa. Czasami pojawiają się niewielkie siniaki lub grudki, które znikają w ciągu od kilku godzin do kilku dni.
ZALECANE SERIE ZABIEGÓW
Aby uzyskać poprawę napięcia, elastyczności i gęstości skóry, a także przebudowę włókien kolagenowych i wypełnienie drobnych zmarszczek należy wykonać serię 3 zabiegów co 3-4 tyg. Dla podtrzymania efektu zaleca się powtórzenie zabiegu po 6 miesiącach, a następnie 1 raz w roku.
PRZECIWSKAZANIA